Батькам

у школі працює

дитячий оздоровчий комплекс

Який включає:
А тепер про все і за порядком:

Комплексна програма оздоровлення для дітей починається з 30 хвилинного відвідування басейну з морською водою.

Басейн дарує дітям можливість для плавання і веселих ігор у воді під наглядом досвідченого інструктора.

Морська вода очищує і живить шкірні клітини, стимулює регенерацію тканин, благотворно впливає на серцево – судинну систему, володіє хорошими протизапальними, антибактеріальними властивостями. Допомагає при захворюваннях дихальної системи, стимулює обмінні процеси в організмі, підвищує імунітет. Насичує організм мінералами.

Після закінчення заняття діти відвідують сауну з інфрачервоним випромінюванням.

Одне з головних відмінностей інфрачервоної сауни полягає в тому, що вона покращує, стимулює і тонізує діяльність всього організму, благотворно впливає на серцево-судинну і кістково-м’язову систему, покращує загальне самопочуття. Під час сеансу в крові збільшується вміст гемоглобіну, а також еритроцитів, що постачають органи киснем.

Сеанс в інфрачервоній сауні підвищує опірність організму інфекціям і стримує процес розмноження вірусів. Регулярні сеанси дозволяють уникати простудних захворювань, допомагають боротися з хворобами, ледь вони почалися, скорочуючи час одужання. Час перебування в сауні складає від 15 хвилин і з часом до півгодини, у міру звикання. 

Завершальним етапом є галотерапія, відвідування соляної сенсорної кімнати. 

Стіни кімнати складаються зі спеціальних соляних блоків, здобутих в шахтах Донецька, а під ногами цілий килим із соляних кристалів.

Завдяки унікальному лікувальному простору, сіль впливає на організм людини, надаючи лікувальний ефект на дихальні шляхи, бронхи, легені, розслабляє нервову систему. Цілющий ефект організм отримує за рахунок впливу на нього іонів калійних солей і мінералів, які сприяють підвищенню імунітету.

Одночасно з соляними повітряними ваннами діти отримують сенсорний розвиток, бо сенсорна кімната затишно розташувалася в нашій сольовий «печері».

Знаходження в сенсорній кімнаті – це не просто відпочинок і розслаблення – це своєрідне лікування, реабілітація, зміцнення психіки. Спеціальне обладнання впливає на різні аналізатори, активізуючи процеси головного мозку. Яскраві образи, світло, незвичайна обстановка впливають на розвиток психічних процесів, а в сукупності з відповідною заспокійливою музикою досягається максимальний ефект комфортного, а головне, продуктивного перебування в сенсорній кімнаті.

Головною метою створення оздоровчого комплексу є оздоровлення наших діток, зміцнення їхньої імунної системи. Відвідування даного комплексу дає можливість дітям відмінно справлятися з навчальним навантаженням, успішно засвоювати навчальний матеріал, залишаючись завжди в доброму гуморі, не втрачаючи прагнення до отримання нових знань!

Басейн з морською водою

Користь морської солі не є секретом ні для кого з нас. Уже багато років тому було доведено, що саме морська сіль має ряд позитивних властивостей, що впливають на наш організм в благотворному ключі.

Ученими було доведено високий вміст мінералів і мікроелементів в морській солі, що сприяє ефективному підвищенню роботи органів, а також зміцненню нашого імунітету і наданню бадьорості.

Багато хто знає, що наша шкіра відмінно вбирає різні рідини. Дійсно, як же ще можна без особливих проблем щодня насичувати організм корисними мікроелементами, як не через шкіру? Тому басейн з морською водою дозволяє максимально швидко доставити корисні речовини, що містяться в її складі, прямо в наш організм. Кров, циркулюючи по венах і артеріях нашого тіла, моментально «розвозить корисних пасажирів» по ​​всьому організму, тим самим покращуючи наше самопочуття.

Переваги такого способу доставки мікроелементів очевидні: у людини стимулюється кровоносна система, істотно поліпшується обмін кисню, а крім того, тіло очищається від будь-якого роду шлаків і шкідливих речовин. Не будемо забувати, що сучасний світ не скупиться на токсини і забруднюючі речовини, які щодня осідають на нашій шкірі, проникають у наш організм.

Помічено, що після купання в такому басейні шкіра виглядає більш здоровою, стає більш еластичною й пружною.

Вплив брому, який міститься в морській воді, характеризується заспокійливим ефектом. У цей же час магній допомагає вивести зайву рідину з організму, сприятливо впливаючи і на внутрішній тиск.

Не будемо забувати і про те, що басейни з морською водою допомагають заповнити недолік йоду в організмі, який, як давно відомо, допомагає легше переносити всякого роду стреси, боротися з хворобами і залишатися бадьорим протягом дня.

Тому на практиці доведено і помічено, що фізичні вправи в басейні з морською водою підуть не просто на користь нашому організму, але й гарантовано допоможуть підвищити імунітет у боротьбі з простудними захворюваннями.

Словом, після активного навчального дня ніщо так не допоможе організму не тільки відновитися, але й очиститися від шкідливих речовин, а також насититися корисними мікроелементами, як басейн з морською водою.

Сауна з інфрачервоним випромінюванням

Кабіна інфрачервоного випромінювання використовується не тільки для поліпшення загального здоров’я, відпочинку, релаксації, а також у лікуванні та реабілітації – як ефективна теплова процедура. Сьогодні сеанси в інфрачервоних саунах лікарі-фізіотерапевти рекомендують як дорослим, так і дітям.

Дія ІК-саун засноване на прямому прогріві тіла людини інфрачервоними (тепловими) променями, що виходять зі спеціальних випромінювачів. Теплові хвилі проходять через повітря, не нагріваючи його, і проникають безпосередньо в тіло. Завдяки цьому, досягається ефективне прогрівання всього організму в дуже м’яких кліматичних умовах. Завдяки дуже м’якому клімату, процедури в інфрачервоній кабіні можуть приймати як здорові діти, так і діти з ослабленим здоров’ям. Зрозуміло, процедура повинна проводитися тільки в присутності лікаря. Під час процедури дитина може взяти улюблені іграшки. До і після процедури дитина повинна прийняти достатню кількість води.

Звичайний  час процедури становить 25-30 хвилин для дорослих, а для дітей максимальне перебування – 15 хвилин. Також  додатковою умовою є підбір потужності для кожного відвідувача. Для дітей використовується найменша потужність 65%, для жінок 75% і для чоловіків 85%, це пов’язано з більш ніжним і чутливим шкірним покривом у дітей.

Основна температура тіла дітей зростає набагато швидше, ніж у дорослих. Це відбувається через більш високий метаболізм  в розрахунку на масу тіла, обмеженість адаптації серцевої системи веде до нездатності регулювати температуру тіла шляхом потовиділення.

Словом, після активного навчального дня ніщо так не допоможе організму не тільки відновитися, але й очиститися від шкідливих речовин, а також насититися корисними мікроелементами, як басейн з морською водою.

Проконсультуйтеся з лікарем-педіатром перед використанням сауни.

Необхідно прислухатися до самопочуття під час сеансу, при нестачі кисню або в разі некомфортної температури можете відкрити двері,  це не зашкодить проведенню сеансу через постійний  потік  ІЧ випромінювання.

Природною реакцією організму на прогрів є прискорення кровотоку і лімфотоку (що веде до підвищення ще не сформованого або ослабленого імунітету у дітей) і потовиділення. При цьому відбувається ефективне очищення організму дитини від шлаків, токсинів, солей важких металів, що накопичуються в організмі в процесі життєдіяльності, стабілізується робота імунної системи, підвищується загальна опірність організму.

Під час сеансу в ІК-кабіні збільшується вміст гемоглобіну, еритроцитів, що поліпшує стан у дітей, які страждають на анемію. Прогрівання в ІК-сауні допомагає вилікувати простудні захворювання і служить надійним засобом їхньої  профілактики: під час сеансу в крові збільшується вміст лейкоцитів; температура тіла підвищується до 38,5 С, імітуючи природну пірогенну реакцію організму на інфекцію, тим самим знищуючи збудників, що потрапили в організм дитини. Це дозволяє досягати значних успіхів в лікуванні й профілактиці таких захворювань дихальної системи у дітей, як ГРВІ, бронхіт.

Соляна кімната

Ви відвідували колись соляну печеру? Кажуть, там просто казково, та ще й дуже корисно!

Соляні печери являють собою спеціальні приміщення, де стіни, стеля, елементи інтер’єру покриті соляними блоками. Вони впливають на формування внутрішнього мікроклімату, в якому звільняються іони кальцію, йоду, натрію, калію, селену, брому, магнію і багатьох ін.

Попадая в спелеокабинет, человек дышит высокой концентрацией солей и аэроионов, соответственно окружающий его воздух практически не содержит частиц пыли, бактерий и возможных аллергенов.

Потрапляючи в спелеокабінет, людина дихає високою концентрацією солей і аероіонів, відповідно оточуюче його повітря практично не містить частинок пилу, бактерій і можливих алергенів.

Відвідувати сольову печеру можна не тільки за медичними показаннями, такими як бронхіальна астма, риніти, фарингіти, тонзиліти, аденоідіти, бронхіти, будь-які алергічні захворювання, а й абсолютно здоровим людям. Такі сеанси підуть на користь, допомагаючи поліпшити сон і знизити рівень дратівливості, усунуть стан стресу і втоми, піднімуть загальний тонус організму, активують імунну систему, відновлять кислотно-лужний баланс, підвищать вміст гемоглобіну в крові.

Крім того, спелеотерапія вважається чудовою профілактикою будь-яких простудних захворювань.

Однак, необхідно сказати, що соляна печера має протипоказання в деяких випадках. Не рекомендується відвідування при будь-яких гострих і в стадії загострення захворюваннях. Наявність кровоточивих ран, гнійників, абсцесів, хвороби крові, злоякісні новоутворення, важка серцева недостатність.

Штучно створена для оздоровлення соляна печера в нашій школі – це чудова альтернатива рідкісним підземним утворенням такого плану.